Prostory pro vaši svatební hostinu

K zámecké svatbě pochopitelně patří honosná svatební hostina, stoly s mísami dobrého jídla a sklenky naplněné kvalitním vínem. Nabízíme pro vás bankety, rauty, svatební koktejly nebo další formy gastronomie pro váš velký den.

Svatební hostina

Vhodných prostor pro vaši zámeckou svatební hostinu je u nás hned několik a je tak možné vybírat ze tří variant:

1/ Dolní půlpatro zámku s hlavní terasou

Kompletní gastronomickou nabídku doporučujeme podávat v přízemí zámku, v ideálně situovaném traktu (celkem 5 místností), jehož ústřední místnost ústí svým východem na zámeckou terasu s okouzlujícím výhledem. Maximální kapacita slavnostní tabule činí 60 osob v salonku Terezie dle zvoleného uspořádání stolů. Propojením sousedících místností je možné získat kapacitu až 140 osob pro uspořádání svatební hostiny. Součástí tohoto banketového traktu je místnost, která slouží jako bar. V případě svatební hostiny formou rautu a s využitím venkovních kapacit terasy k sezení je možné zvýšit kapacitu na 180- 200 osob.

2/ Zámecká oranžérie

Pro vaši hostinu pořádanou při svatbě na zámku Loučeň doporučujeme taktéž využít zámeckou oranžérii, která se nachází v blízkosti zmíněné zámecké terasy. Velká hala s prosklenou stěnou a dřevěnou podlahou je ideální pro svatební hostiny s početnějším osazenstvem. Maximální kapacita slavnostní svatební tabule je při této variantě 60 - 100 osob, opět v závislosti na uspořádání stolů.

3/ Restaurace zámeckého hotelu Maxmilián

Další možností pro uspořádání slavnostního svatebního oběda je restaurace v zámeckém hotelu Maxmilián s kapacitou 28 - 45 osob (v závislosti na uspořádání tabule). Tyto prostory velmi připomínají svými klenutými stropy prostory zámecké. Restaurace disponuje vlastním útulným barem, kde mohou svatební hosté vyčkat příchodu novomanželů. Perfektní obsluha, kompletní zámecká gastronomie a vhodná poloha stranou od ostatních návštěvníků jsou zárukou maximálního soukromí a krásně strávených slavnostních chvil. Délka pronájmu je v tomto případě omezena max. na 3 hodiny, resp. do 17.00.

4/ Velká zámecká jídelna

Vrcholem gastronomického zážitku může být po vašem svatebním obřadu na zámku stolování u knížecího stolu v prvním patře. Menu servírované s lesklými klošemi, číšníci ve fraku, vybrané pokrmy a lahodná vína. Limitem je kapacita svatební tabule max. 16 osob a termín vaší svatby, neboť zde je možné hostinu uspořádat pouze ve dnech, kdy na zámku neprobíhají prohlídky.

e-shop

Vstup do e-shopu