Večerní prohlídky zámku

Vychutnejte si atmosféru zámeckých komnat po setmění, kdy Vám na cestu honosnými pokoji svítí tak, jako za starých časů, jen desítky voskových svíček. Při noční prohlídce zámku si budete připadat jako na návštěvě u bohatých známých. Jeho útulně, domácky zařízenými komnatami Vás provede komorník Oto Bouda, knížecí nadlesní Josef Schwarz, nebo samotný kníže či kněžna.

Večerní pohled na zámek

Na cestě setmělými zámeckými pokoji narazíte i na nečekané překvapení. Třeba se ocitnete v pokoji, kde se právě kněžna chystá vyvolávat se svými přítelkyněmi duchy. Nebo se Vy i Vaši nejbližší ocitnou v jiné nečekané situaci...

Noční prohlídky zámku se i v roce 2013, jako už tadičně, konají vždy poslední sobotu v měsící. Pro velký zájem o prohlídky při svíčkách začínáme již v březnu. Poslední noční prohlídku si pak budete moci užít v prosinci, kdy je zámek vánočně vyzdoben.

V květnu se z důvodu konání prestižní přehlídky veteránů Concours d´elegance ve dnech 25. - 26. 5. 2013 nekonají noční prohlídky zámku poslední sobotu v něsíci, ale již předposlední sobotu v měsíci - tedy v termínu 18. května.

Obzvlášť pestrá a osvícená bude poslední srpnová sobota 31. srpna, kdy se na zámku Loučeň koná Hradozámecká noc - k prohlídkám tedy budou večerně nasvícené zámecké komnaty otevřeny nikoli pouze v jediný čas, ale po celou noc, až do ranních hodin.

Prohlídky se konají v termínech a časech uvedených níže. Přestože vždy uspokojíme všechny zájemce o prohlídku, doporučujeme rezervaci předem, abyste se vyhnuli zbytečnému čekání.

Noční prohlídky zámku lze pro skupiny objednat i mimo uvedenou dobu - ve formuláři níže připište vaše požadavky do poznámky.

e-shop

Vstup do e-shopu