Tajemné prohlídky s Bílou paní

Projekt Otevřte 13. komnatu nechává na 10 českých hradech a zámcích obživnout celkem 10 tajuplných historických postav počínaje Černým rytířem a konče Bílou paní. Zažijte prohlídku zámku jako hru, která se babičce a tatínkovi vryje pod kůži stejně hluboko, jako sedmileté sestře a dvanáctiletému kamarádovi.

Projekt Otevřte 13. komnatu spojuje desítku českých hradů a zámků, na kterých se Vašimi průvodci stanou kostýmované postavy s tajemnou minulostí. Konkrétně na zámku Loučeň se setkáte s Bílou paní, která Vám předvede, že prohlídka zámku nemusí přinést jen poučení, ale také zábavu, dobrodružství a především atraktivní hru. Už když na pokladně obdržíte ke vstupence hrací kartu, pochopíte, že tahle prohlídka bude mít něco navíc: Bílá paní Vám během prohlídky postupně položí osm hádanek. Pokud odhalíte jejich správné řešení, vyjeví Vám tajenka jedno malé tajemství Bílé paní. Tuhle prohlídku budete navíc vnímat všemi smysly, včetně třeba takového čichu: Na ten krásný zámecký pokoj provoněný levandulí určitě dlouho nezapomenete. Kromě pocitu, že prohlídka zámku se dá zažít jinak a mnohem intenzivněji, než se Vám to na českých hradech a zámcích stávalo doposud, si odnesete také jeden ze sedmi nezbytných klíčů, které potřebujete k otevření tajemné 13. komnaty.

Po prohlídce rozhodně nevyhazujte hrací kartu, která Vám dopomohla k vyluštění tajemnství Bílé paní. Zadáte-li totiž číslo hrací karty do příslušného formuláře na internetových stránkách projektu Otevřte 13. komnatu, můžete si zážitek z výletu prodloužit absolvováním zábavné interaktivní počítačové hry, kterou budete hrát v kůži té tajemné postavy, kterou jste právě naživo poznali.

» Rezervovat tajemnou prohlídku s Bílou paní «

Další klíče můžete nasbírat na hradech Kost a Grabštejn, na Slezskoostravském hradě, v klášteře Broumov a na zámcích Děčín, Chlumec nad Cidlinou, Kačina, Kozel a Slatiňany.

Podrobnosti o prohlídkách s tajemnými postavami na dalších památkách zapojených do projektu Otevřte 13. komnatu najdete na www.otevrte13komnatu.cz.

Pozor - pro netrpělivost mnoha výletníků za tajemnými postavami jsme se rozhodli nabídnout v letošním roce tajemné prohlídky s Bílou paní již od února, a to každou únorovou neděli od 13.30 hod. Přinejmenším u prohlídek v krajních měsících sezóny doporučujeme telefonickou, nebo mailovou rezervaci předem.

Termíny tajemných prohlídek s Bílou paní - projekt Otevřte 13. komnatu - sezóna 2013
ÚNOR neděle 13.30 hod.
BŘEZEN soboty + Velikonoční neděle 31. 3. 13.00 hod.
DUBEN soboty, neděle a Velikonoční pondělí 1. 4. 13.00, 16.00 hod.
KVĚTEN, ČERVEN vždy úterý, sobota a neděle + svátky 1. a 8. 5., mimo Večerníčkův den 11. 5. 13.00, 16.00 hod.
ČERVENEC, SRPEN denně mimo pátků 11.00 hod.
  úterý, čtvrtek, sobota a neděle + svátky 5. a 6. 7. kromě 11.00 hod. též 13.00 a 16.00 hod.
ZÁŘÍ úterý, čtvrtek 13.00 hod.
  sobota a neděle 13.00, 16.00 hod.
ŘÍJEN, LISTOPAD soboty, neděle + podzimní prázdniny 24. - 28. 10. 13.00, 16.00 hod.
PROSINEC soboty (mimo 28. 12.) 13.00 hod.

 

 

Obrázková galerie

e-shop

Vstup do e-shopu