Labyrintárium a park

Jedenáct zahradních labyrintů a bludišť na jednom místě, v zeleni historického anglického parku. To je labyrintárium Loučeň. Místo vhodné pro zábavu, relaxaci i meditaci. Místo vhodné na výlet pro malé dítě, zamilovaný pár milující pohyb, rodiče vyhledávající neotřelé místo aktivního odpočinku, i Vaši senzitivní babičku.

Soubor jedenácti labyrintů a bludišť na Loučeni vstupuje nejen do Vašich srdcí, ale i do slovní zásoby českého jazyka. Provozovatel loučeňských labyrintů požádal o patentování nového slova - labyrintárium - a jeho uvedení do slovníků spisovné češtiny. Rádi pro Vás vymýšlíme věci, které jsou nejen nové, ale přímo novátorské. A které dlouho nebudete moci poznat či prožít jinde, než právě na Loučeni. Labyrintárium je jen nejviditelnější z těchto našich počinů pro Vás.

  • Dlážděný labyrint Co jsou labyrinty

    Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, dokonce ani v Evropě, pak jste na zámku Loučeň na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

  • Světelný labyrint Labyrintárium

    Při vstupu do parku s labyrintáriem obdržíte ke své vstupence přehledný plánek s rozmístěním celé jedenáctky labyrintů a bludišť, projektovaných Angličanem Adrianem Fisherem, zcela jistě nejznámějším současným světovým tvůrcem labyrintů.

  • Minotaurus grotta Zámecký park

    Až téměř do poloviny 19. století obklopovala zámek francouzská barokní zahrada. Thurn – Taxisové následně podlehli dobové módě romantismu a od roku 1838 začali zahradu výrazným způsobem proměňovat ve stylu anglických parků .

Obrázková galerie

e-shop

Vstup do e-shopu