Projekt 2 - Když ještě světem nekřižovaly e-maily

Průchodem zámeckou branou vstupují žáci na někdejší výsostné území Thurn – Taxisů, slavného šlechtického rodu, který proslul v celé Evropě jako provozovatel poštovních služeb. V úvodní procházce vstupními zámeckými komnatami ve společnosti knížecího poštmistra, příp. samotného knížete, se žáci setkávají s hmotnými odkazy na slavnou minulost evropské pošty a nenásilně se seznamují s vývojem dálkové komunikace mezi lidmi. Menší děti se učí správně napsat dopis a nadepsat adresu, větší budou právě na zámku možná poprvé v životě sestavovat obchodní dopis. Tento školní program hodlá v dětech podpořit písemnou gramotnost v časech, kd se tato schopnost vlivem zkratkovité komunikace pomocí sms a e-mailů mezi lidmi rychle vytrácí.

Délka: 180 min
Cena: Skupiny do 20 dětí: 2800,- Kč / skupina
Skupiny nad 20 dětí 140,- Kč / osoba

Cena obsahuje kompletní program a pedagogické vedení. Možnost oběda či jiného typu občerstvení za příplatek.

Cíl projektu:

● Žák získá v příznačném prostředí zámku, patřícího kdysi šlechtickému rodu provozujícímu po Evropě poštovní služby, představu o časovém vývoji pošty od počátků až do současnosti, prakticky se seznámí se základy písemné komunikace mezi lidmi. Průvodcem je mu poštmistr.

Učivo:

● orientace v čase a časový řád
● současnost a minulost v našem životě

Popis projektu:

.● Děti se vracejík počátkům pošty v českém státě, kdy se připomíná úloha poslů, až po pány z rodiny Thurn-Taxis, kteří byli vlastníky zámku Loučeň. Porovnávají obraz minulosti se současností, zjišťují, jak překotný vývoj zažila dálková komunikace mezi lidmi v posledních desetiletích. Pedagog zároveň popularizuje během výuky obě specializovaná česká poštovní muzea (Praha, Vyšší Brod), kde lze o vývoji pošty získat další cenné informace.

POZOR: Pokud realizujete tento školní program mimo měsíce květen a červen, je v jeho ceně rovněž prohlídka labyrintária !!! V květnu a červnu je návštěva labyrintária zpoplatněna běžnou vstupenkou, která činí 69 Kč pro děti školního i předškolního věku.

Obrázková galerie

e-shop

Vstup do e-shopu