Krasavci z plechu se ukázali. K vidění jsou i v neděli

25. 05. 2013 - Přehlídka veteránů Concours d´elegance má za sebou první ze dvou dnů. Prohlédněte si bohatou fotogalerii z této zdařilé akce a dost možná budete mít hned jasno, co s druhým dnem posledního květnového víkendu.

Stovky koní pod kapotou. Nostalgie po starých časech. Elegance každým coulem. To jsou hlavní atributy veteránské přehlídky Concours d´elegance.

Přehlídka automobilových veteránů Concours d´elegance Chateau Loučeň má za sebou sobotní program a zítra pokračuje druhým dnem, spějícím k odpolednímu vyhlášení nejkrásnějších vozů a s tím spojené promenádní jízdě. Už v polovině je jasné, že laťka nastavená loňskou vydařenou premiérou se letos minimálně udržela v loňské úrovni. Mezi prezentovanými vozy jsou takové skvosty, jako reprezentativní černá Tatra T57a prezidenta Masaryka, zapůjčená z Národního technického muzea, nebo ladný Daimler DE 36 "Green Goddess", který v padesátých letech patřil egyptskému králi Farukovi.

Elegance vládla i interiérům zámku, kde se před zraky návštěvníků při speciálních prohlídkách odehrávaly živé scény ze života aristokracie, koketující v době kolem první světové války s novým obchodním i civilizačním fenoménem jménem automobilismus.

Pokud tuto aktualitu čtete nejpozději do dopoledních hodin neděle 26. května, přesvědčte se zhlédnutím níže uvedené fotogalerie, že se vyplatí nepromeškat ještě poslední hodiny dvoudenní přehlídky. Pokud je už v kalendáři pozdější datum a snímky Vás zaujmou, udělejte si včas poznámku do kalendáře na rok 2014 k termínu, kdy se bude konat již 3. ročník této prestižní přehlídky, oceněné již při premiéře v roce 2012 titulem Veteránská akce roku v České republice. O přesném datu příštího ročníku se brzy dozvíte na internetových stránkách přehlídky.

e-shop

Vstup do e-shopu