Čokoládové prohlídky

Kde se vzala na světě čokoláda? To Vám i Vašim dětem sdělí kněžna, kníže či komorník. Jeden z nich se stane Vaším průvodcem při speciálních čokoládových prohlídkách zámku. V jejich průběhu se bude o čokoládě nejen mluvit. Čokoláda se bude i koštovat! - a to ne jen tak ledajaká!

Zažili jste už někdy pocit, že návštěva muzea či zámku je jedna velká nuda? V tom případě jste jeli jinam, než k nám na Loučeň. U nás se děti a především jejich rodiče perou o termíny speciálních prohlídek, které pořádáme v hlavní sezóně (minimálně v měsících červen až září)

» Rezervovat čokoládovou prohlídku «

Pokud přijedete na zámek v odpoledních hodinách, máme tu pro Vás jednu alternativu, která by mohla Vás a případně i Vaše děti nadmíru zaujmout. Co byste říkali na čokoládové prohlídky? Kněžna v nádherných šatech nebo jiný člen knížecí domácnosti Vám kromě zajímavostí ze zámku a podzámčí neopomene během prohlídky sdělit, odkud se čokoláda vzala, a z čeho se vlastně vyrábí. Už jste si někdy promnuli v rukou kakaové boby, které dávají našim ústům tuhle sladkou pochoutku?

A co by to bylo za čokoprohlídku, kdyby se na ní o čokoládě jenom mluvilo? Čokoláda při ní pochopitelně musí projít i Vašimi chuťovými pohárky, ať už jste děti, nebo dospělí! A ne čokoláda jen tak ledajaká! Během prohlídky ochutnáte v několika společenských salónech jak chutná čokoláda z kakaovníkových plantáží Jižní Ameriky či Afriky, dále různé druhy mléčné čokolády a také výtečnou francouzskou bíllou čokoládu. . Vaše mlsné jazýčky budou moci ohodnotit, jaká je nejlepší: ta, která tak chutnala knížeti Alexanderovi, ta, kterou si nechávala přivážet na zámek kněžna Marie, nebo ta, kvůli které se na zámek vrátil slavný německý básník Rainer Maria Rilke? Samozřejmě nebude chybět čokoláda oříšková a také značková švýcarská. Vybraná čokoláda na zámku, na kterém se scházela vybraná společnost.

Pro pány jsme přichystali na závěr prohlídky speciální překvapení: absintové pralinky. Jemnější dámské jazýčky zakmitají blahem při konzumaci nugátové pralinky. Máme přichystané také speciální pralinky pro děti: je libo bonbón ve tvaru autíčka, lodičky, nebo snad nějaké roztomilé postavičky?

No nezní to lákavě?

Kdy přijet na čokoládovou prohlídku?

  • Čokoprohlídky organizujeme o letních prázdninách denně od 17 hodin. V září a říjnu pouze o víkendech rovněž v 17:00.
  • V případě zájmu návštěvníků budou vypsané další časy prohlídek, pokud bude prohlídka v 17:00 naplněna 35 osobami. Doporučujeme rezervovat místo v prohlídce předem.

Kolik zaplatíme za takový neobvyklý čokoládový zážitek ze zámku?

 

Obrázková galerie

e-shop

Vstup do e-shopu