Adventní a vánoční prohlídky

Už od soboty před první adventní nedělí můžete načichat vůni vánočního času ve slavnostně vyzdobených reprezentativních komnatách v 1. patře zámku. Nebo si s blížícím datem Štědrého dne přijít odpočinout od předvánočního stresu. Zámek je pro Vás otevřen také v čase od Prvního svátku vánočního po Nový rok.

V čase adventním míří na zámek Loučeň každoročně zhruba dvě tisícovky školáků. Žáci a jejich učitelé dobře vědí o kouzlu zdejších adventních prohlídek, při kterých se ve slavnostně vyzdobeném zámku zdobí perníčky, popíjí punč a čaj přímo v zámeckých komnatách a děti do 14 let odcházejí s dárkem, který jim na konci prohlídky vlastnoručně předá kníže či kněžna. Zatímco tento zážitek si ve všedních dnech užívají skupiny dětí, o kterémkoli adventním víkendu si je pak v čase od 10 do 16 hodin mohou dopřát také celé rodiny. Pokud dorazíte některou z adventních nedělí, můžete se těšit také z doprovodného programu, o němž se můžete dočíst v našem Kalendáři akcí. Čas adventní pravidelně zahajujeme první adventní neděli andělským křtem největšího adventního věnce v Česku, jehož průměr 15, 67 m byl v roce 2011 zapsán do České knihy rekordů. Toto krásné období roku pak u nás tradičně vrcholí Živým betlémem a Českou mší vánoční J. J. Ryby v zámeckém kostele Nanebevzetí P. Marie o poslední adventní neděli.

Nádherně vyzdobený zámek si můžete prohlédnout také po Štědrém dnu při vánočních prohlídkách. Tehdy už z Vás jistě spadne veškerý stres z horečného předvánočního úklidu a shánění dárků a Vy se dostanete do té pravé vánoční pohody. Otevřeno je od 1. svátku vánočního po Nový rok.

e-shop

Vstup do e-shopu